online randevu tedavi ücretleri

Ayak Tabanı Siğili Tedavisi

Ayak tabanında ortaya çıkan siğiller genellikle nasırla karıştırılır, hatta doktorlar bile yanlış teşhis koyabilir. Nasıra çok benzese de verruko plantaris denilen bu hastalığı ayırt edebilecek farklılıklar vardır. Tecrübeli bir doktor nasırla siğili kolaylıkla ayırt edebilir. Aslında tedavi yöntemleri aynıdır ama verruko plantaris yani ayak tabanında siğil bulaşıcı olduğu için en kısa sürede tedavi edilmelidir.

ayak tabanında siğil tedavisi
Siğille nasırın farkları şunlardır

Siğil                                                               Nasır
Yüzeyi pütürlüdür                                            Düzgün yüzeylidir
Ağrı hafiftir                                                      Şiddetli ağrı olur
Sayıca çoktur                                                   Genellikle az sayıdadır
Koku yapabilir                                                  Kokması beklenmez
Evde başka kişide de vardır                               Genellikle tek kişidedir
Tabanda olur                                                    Parmak arasında da vardır

Ayak Tabanında Siğil Tedavisi

Yukarıda bahsedildiği gibi nasıra benzer şekilde tedavisi yapılır. Var olanların hepsi aynı günlerde yok edilmelidir. Ailede başkalarında varsa aynı dönemde birlikte müdahale edilmelidir. Eş zamanlı yapılmazsa bir yandan iyileşirken bir yandan yeniden oluşum devam eder.

Tedavide krio terapi, nasır bandı ve çeşitli asitli solusyonlar kullanılsa da bunların tamamı yetersiz kalır. Koterle yakma işlemi yaygın şekilde uygulanmaktadır ancak koterde etraf yanığı çok olduğu için radyo frekanstan daha kötü sonuçları vardır.

En etkili siğil tedavisi radyo frekans tedavisidir. 1-2 dakika içerisinde yok edilebilmektedir. Tecrübeli ellerde neredeyse hiç tekrarlamaz.

Ayak Siğili Ameliyatı

Eski yöntem ameliyatla siğil tedavisi çok zahmetli olduğu için artık devlet hastaneleri dışında pek yapılmamaktadır. Özellikle bu tür hastalıklara yoğunlaşmış kliniklerde ameliyatla siğil tedavileri tamamen terk edilmiştir.

ameliyatsız nasır tedavisi

Ayakta Siğil Neden Olur
Tek nedeni mikrobu bir başka siğilli kişiden almaktır. En yaygın bulaşma yolu çıplak ayakla hastalıklı kişinin terliğini giymektir. Ortak telik kullanımı dışında ortak çorap, ayakkabı, çıplak ayakla zemine basmak, aynı küveti kullanmak, havuza girmek gibi bir çok sebeple bulaşabilir.

Siğilden Korunma Yolları
Diğer vücut bölgelerindeki siğillerde olduğu gibi hastalıklı olduğu bilinen kişilerle direk temastan sakınılmalıdır. Yukarıda bahsedildiği gibi ortak eşya kullanımından kaçınılmalı ve sorun fark edildiği anda tedavi başlanmalıdır.

http://www.sigiltedavisi.net/ayakta-sigil-neden-olur
http://www.sigiltedavisi.net/sigil-tedavisi-nasil-yapilir

10 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. buse

  selamlar hocam benim ayagımın altında topuguma doğru nasır mı yoksa sigil mi oldugunu bilemdigim parçalar var dokununca nasır sertliginde ama sekil olarak yuvarlak ve ortası biraz dahaderin gibi doktora gitmeyi düşünüyorum ama çevremden duydugum kadarıyla devlet hastanelrinde pek ilgilenmiyolarmıs siz bu konuda ne yapıyorsunuz?

  1. Genel Cerrahi Uzm Op Dr Seher ŞİRİN

   Buse; Merhaba
   Nasırınızı görmemiz gerekir. Muayenelerimiz ücretsizdir. Nasır tedavilerimizi radyofrekans ameliyatsız yöntemlerle yapıyoruz. Teşhisiniz için karar verirseniz 0212 542 08 88 numaramızı arayabilirsiniz. Geçmiş olsun

 2. Burak

  Mrb ayağımim altında siğil çıktı yaklaşık 1 senedir cekiyorum bu ağrıyor doktora gidiyorum fakat bir iyilesme görmüyorum 15 günde 1 kontrole gidiyorum ben bu sigili nasıl yok ederim stafine krem kullandım ilk 5 gün sonra verrutol kullanıyorum uzerine sürüyorum aksamlari yatarken fakat faydasını görmüyorum bu siğil için başka neler yapabilirim teşekkürler

  1. Genel Cerrahi Uzm Seher ŞİRİN

   Merhaba;
   Stafin antibiyotiktir, siğilde bir işe yaramaz.verrutolda etraf dokuları da yakacağından daha kötü yapabilir. Radyofrekansla yakma en ideal çözümdür. Karar verirseniz 212 572 72 66 numaramızı arayarak iletişime geçebilirsiniz.

 3. duygu

  hocam sağ ayak altında 3 tane sert nasır var eskiden hiç acımıyordu son 1 haftadır acıyor aldırmak istiyorum nasıl alıyorsunuz ve bir daha tekrar etme olasılığı var mı ?

  1. Genel Cerrahi Uzm Seher ŞİRİN

   DUYGU;Merhaba
   Radyofrekans yöntemi ile tedavimizi yapıyoruz. Geldiğiniz gün tedavinizi olabilir ve günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Tekrar etmemesi için ayağınızı sıkacak ayakkabılar giymemelisiniz. Karar verirseniz 212 572 72 65 numaramızı arayarak iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 4. R.Yıldırım Karnıtok

  Sayın Seher Şirin Hanım,
  Sol ayak tabanımda söz konu siğil denen üç nokta var ve yürürken acı ağri yapmaktadır.
  Tedavi için ne önerebilirsiniz ? Ön araştırmamda dermotolog a gitmemi ve yakarak tedavi yapıldığını söylediler Sizden gelecek cevaba göre karar vereceğim.
  Saygılarımla.

  1. admin

   muayene ile değerlendirip RF ile tedavi edebiliriz
   Op.Dr.seher Şirin

 5. İsimsiz

  Ayağımın altından 3 siğil çıktı verrutol kullaniyorum düzenli olarak 13 gün oldu hiç üstüne basamıyorum yürüyemiyorum canım çok acıyor

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Nasır Nasıl Geçer - Tedavisi Nasıl Yapılır? © 2017