online randevu online randevu tedavi fiyatları

Nasır Bandı Nedir? İşe Yarar mı?

Nasır daha çok ayağa büyük ya da küçük gelen ayakkabıların içerisinde, ayağın sürtünmesi ya da basınca maruz kalması durumunda görülmektedir. Sürekli olarak aynı noktanın sürtünmesinden dolayı vücut uyarılır ve koruma almak için bu bölgenin sertleşmesini sağlar.

Aslında yalnızca koruma sağlayabilmek adına sertleşen bu kısım zaman içerisinde yanlış gelişim gösterdiği için kişilere eziyet olmaya başlamaktadır.

nasir-bandi-ne-ise-yarar

Nasır Bandı Ne İşe Yarar?

Günümüzde nasır şikayetlerini azaltmak için geliştirilmiş bir çok ürün vardır. Bunlardan biri de sık olarak tercih edilen bantlardır. Bu bantlar keçe yastıklı ve ilaçlı bir şekilde hazırlanan ürünlerdir.

Keçe, ayakkabı veya terliğin nasıra temas ettiğinde meydana gelen acı veya ağrıyı azaltmak için bulunmaktadır.

Salisilik asit özleri bulunan bu ürün ayağın herhangi bir yerinde meydana gelmiş olan kalınlaşmayı gidermektedir. Yine içerisinde bulunan asetik asit sayesinde ise nasırın herhangi bir mikrop kapmaması ve iltihap oluşma riskini önlemesi amaçlanmaktadır.

Uzmanlar bu tarz bantların şikayetleri azaltma yönünde büyük etkisi olduğunu fakat sorunun temelini tam olarak çözemeyeceğini belirtmektedir. Dolayısıyla nasırın uzman hekimler tarafından tedavi edilmesi daha doğru bir yaklaşım olmaktadır.

Nasırın geçmesi ya da tedavi olunduğunda nüksetmemesi için yapılacak faydalı faktörler bulunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse;

– Tercih edilen ayakkabı tarzı değiştirilebilir.
– 4-5 Adet ayakkabıya sahip olunabilir ve her gün dönüşümlü olacak şekilde giyilebilir.
– Banyo esnasında ayaklar bir süre suyun içinde tutularak yumuşaması ve ponza taşı ile zımpara etkisi yaparak sorun olan bölgenin inceltilmesi sağlanabilir.

Ayrıca nasır jileti kullanarak tedavi arayan kişiler de bulunmaktadır. Piyasada nasır bandı ya da bu jileti satan bir çok yer bulunmaktadır. Nasır jileti kullanımı esnasında oldukça dikkat etmek gerekir. Nasıra jileti ile yüzeysel olarak müdahele edilmesi gerekmektedir.

Aksi taktirde normal deriye ya da nasırın altına uygulandığı taktirde sorun olmayan dokuya zarar vererek yaralanmasına veya iltihap oluşumuna yol açılabilir.

Nasır Bantı Nasıl Çıkarılır?

Asit içeriğiyle deriyi eritme özelliği vardır bu sebeple nasırın etrafındaki sağlıklı dokuya değmemelidir. Bunun için en uygun ölçülerde satın alınmalıdır.

Bantı yapıştırdıktan sonra 3-4 gün beklenir, belirgin ağrı yaparsa daha önce çıkarılabilir. Kenarlarından tutarak kaldırılır.

Nasırın üst tabakası ile birlikte gelmesi beklenir, gelmediyse cımbızla tutarak yardımcı olunabilir.

Tabanda yara olacaktır, bu yaranın iltihap kapmaması için betadin gibi antiseptiklerle silinmesinde yarar vardır. Nasırın tabakası kalkmadıysa yeniden uygulanabilir. Kökü kalacağı için aylar içinde yeniden oluşur, bu durumda da yeniden bant yapılabilir.

Nasır tedavisi için aşağıdaki iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bursa: 0532 152 26 75 veya 0224 2491006

İzmir: 0542 295 52 54 veya 0232 4221006

Ankara: 0532 350 2587 veya 0312 431 75 47

Kadıköy: 0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

Şişli: 0532 463 9682 veya 0212 246 10 04

Bakırköy: 0212 572 72 65 veya 0542 621 0888

8 Soru / Cevap

 1. mrb benim annemin ayagında tahminen 50 60 yıllık nasır var doktorlar ameliyatla almanın imkansız oldugunu söyluyor bende ona bi ayakkabı almayı düsündüm ve aldım şimdi de onun bel agrısını yaptıgını söyluyor ben bu işin içinden nasıl cıkıcam lütfen yardımcı olun

  1. Burcu; Merhaba
   Annenizin ayağındaki nasırın görüntüsünü 542 621 08 88 numaramıza gönderirseniz şikayetiniz hakkında gerekli tedavi için yardımcı olacağız. Geçmiş olsun.

 2. 1,5 yıldır ayak parmagımın araında nasır var ve gecmiyor.ne ayakkabı nede terlik giyebiliyorum.ne yapabilirim

 3. Ayağımın altında nasır var ve bazen ağrı yapıyor,nasır bandı işe yarar mı acaba?

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim. Nasır tedavisini RF ile yapıyoruz ,RF ile tedavi de çevre doku hasarı az olduğu için iyileşme hızlı olur.
   Op. Dr. Nizam Kurtdere

 4. Mrb benim ayak üstü kısmında cilt sertleşip kalınlasınız ilaç kullanınca geçiyor bırakınca geri çıkıyor nasir bandi felan kullandım ama biraz sadece geçme var onun dışında herhangi bir iyileşme yok

  1. Ayakkabı tarzınızı değiştirmediğiniz sürece tekrarlar. Önce tedavi olun arkasından ayakkabı tipinizi değiştirin. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz*

yeni