Home / Nasır Hakkında Bilinmeyenler / Nasır Tedavi Ücretleri

Nasır Tedavi Ücretleri

Nasır, ülkemizde ve tüm dünyada bir çok kişinin maruz kaldığı cilt problemlerinden yalnızca biridir. Vücudun savunma mekanizmasının yanlış çalışması doğrultusunda ortaya çıkan bu basit sorun özellikle ayakta büyük acı ve ağrıların meydana gelmesine neden olmaktadır.

nasır tedavi ücretleri

Nasır Tedavi Fiyatları

Nasır tedavi ücreti tamamen nasırın boyutuna göre değişiklik gösteren bir faktördür. SGK’lı olan hastaların 2cm’ye kadar ilk nasır tedavisi 1500 TL, ikinci veya daha fazla nasırı varsa birinciden sonra ki her bir nasır 750 TL olarak ücretlendirilmektedir.

2cm’den daha büyük nasırlar için ücret muayene esnasında netleştirilir. Bu ücretlere ek olarak farklı bir ücret talebi olmamaktadır. SGK’sı olmayan hastalar için ücretlerin 2 katı uygulanmaktadır.

nasır tedavisi

Ayakta ortaya çıkan nasırın sebebi büyük veya dar olan ayakkabının ayağa sürekli noktasal şekilde sürtmesidir. Aynı noktaya sürekli darbe oluşması sonucunda vücut burada bir terslik olduğunu düşünür ve o bölgede ki cildin sertleşmesini sağlar. Aslında amacı korumak olan bu sertleşme değişik sonuç verdiğinden nasır meydana gelir.

Meydana geldiği ilk zamanlarda nasır tedavisi için üretilmekte olan bant, kalem ya da benzeri ürünler etkili olabilse de ilerleyen vakıalarda bu ürünler nasır köklerine herhangi bir etki sağlayamadığı için tedavide edemezler. Dolayısıyla bu tarz nasır vakıaları için cerrahi tedavi yöntemleri kullanılmalıdır.

IDEA Klinik olarak radyo frekans ile tedavi uygulamaktayız. 3-5 dakika kadar kısa bir sürede kesi, dikiş veya pansuman ihtiyacı duymadan tedavi imkanı sunuyoruz.

Fiyatlandırma Tüm Şubelerimizde Geçerlidir
1cm’den büyük nasırların kesin ücreti muayene ile belirlenebileceği gibi sanal muayene uygulaması ile fotoğraf göndermeniz dahilinde online olarak da yapılabilmektedir. Her ne şekilde olursa olsun verilen ücret IDEA Kliniklerinin 6’sında da geçerlidir.

Radyo Frekans Yöntemi Uygulamaktayız

Yazımızın akışında da belirttiğimiz üzere nasır tedavisinde radyo frekans yöntemi uygulamaktayız. Vakıanın durumuna ve hastanın talebine göre ameliyat ile de nasır alabiliyoruz. Tedavinizi yaparken bölgesel uyuşturma yapıyoruz. Tedavi de esas olan önemli husus nidus ismi verilmekte olan nasır kökünün çıkarılmasıdır. Uyguladığımız yöntem radyo frekans veya ameliyatta olsa bizler nasır kökünün tamamen çıkarıldığından emin oluyoruz. Bant, kalem veya ponza taşı ile uygulanan tedavilerde köke müdahale edilemediği için nasır sorunu büyük olasılıkla tekrar etmektedir. Fakat kökü ile birlikte alındığında tekrar etme olasılığı oldukça düşüktür. Nasırın meydana gelmesinde rol oynayan faktör tekrarlanırsa nasır oluşma ihtimali söz konusu olabilmektedir.

Ayak Tabanı Siğili

Nasırla çok karıştırılmaktadır, nasırdan en önemli farkı bulaşıcı olmasıdır, kişinin kendinden kendine ve aynı evi yaşadığı kişilere bulaştırmaya devam eder. Bulaşıcı olduğu için bir an  önce  tedavi edilmesi gerekir. Görsel olarak nasırlar düz yüzeyli görünürken siğiller pütürlü bir görünür, siğil genellikle çok sayıdadır.

Ayak Tabanı Siğili Tedavi Fiyatı
Tedavisi ve ücreti nasırda olduğu gibidir. SGK’sı olan hastalara 2cm’e kadar olan İlk siğil 1500 eklenen her siğil 750 TL olarak ücretlendirilir. Daha büyük ve yaygın olan siğillerin ücreti muayenede netleştirilir. SGK’sı olmayan hastalar bu ücretlerin iki katını ödeyecektir.

Yazar: Op. Dr. Demet AĞRAS

1973 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul Karşıyaka Kenan Gamsız ilkokulunda, orta okul ve liseyi Karşıyaka lisesi’nde okudu. 1991 yılında Liseden mezun olarak, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı 1996 yılında bitirdi. 1997-2002 yılları arasında yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalında ihtisasımı yaptım.
iletişim
WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz