online randevu online randevu tedavi fiyatları

Nasır Tedavi Ücretleri

Nasır, ülkemizde ve tüm dünyada bir çok kişinin maruz kaldığı cilt problemlerinden yalnızca biridir. Vücudun savunma mekanizmasının yanlış çalışması doğrultusunda ortaya çıkan bu basit sorun özellikle ayakta büyük acı ve ağrıların meydana gelmesine neden olmaktadır.

Nasır Tedavi Fiyatları
Nasır tedavi ücreti tamamen nasırın boyutuna göre değişiklik gösteren bir faktördür. SGK’lı olmayan hastaların 1cm’ye kadar ilk nasır tedavisi 1200 TL, ikinci veya daha fazla nasırı varsa birinciden sonra ki her bir nasır 600 TL olarak ücretlendirilmektedir. ( Yani kişinin en fazla 1 cm boyutunda 3 nasırı söz konusu ise ilki 1200 TL’den diğerleri 600 TL’den hesaplanmaktadır. Bu da demektir ki toplamda ödenilmesi gereken miktar 2400 TL’dir. ) 1cm’den daha büyük nasırlar için ücret muayene esnasında netleştirilir. Bu ücretlere ek olarak farklı bir ücret talebi olmamaktadır. SSK’lılar ücretin %50’sini ödemektedir. SSK’lılar için ilk nasır 600 TL diğer eklenen nasır ise 300 TL olarak ücretlendirilir.

Ayakta ortaya çıkan nasırın sebebi büyük veya dar olan ayakkabının ayağa sürekli noktasal şekilde sürtmesidir. Aynı noktaya sürekli darbe oluşması sonucunda vücut burada bir terslik olduğunu düşünür ve o bölgede ki cildin sertleşmesini sağlar. Aslında amacı korumak olan bu sertleşme değişik sonuç verdiğinden nasır meydana gelir.

Meydana geldiği ilk zamanlarda nasır tedavisi için üretilmekte olan bant, kalem ya da benzeri ürünler etkili olabilse de ilerleyen vakıalarda bu ürünler nasır köklerine herhangi bir etki sağlayamadığı için tedavide edemezler. Dolayısıyla bu tarz nasır vakıaları için cerrahi tedavi yöntemleri kullanılmalıdır.

IDEA Klinik olarak radyo frekans ile tedavi uygulamaktayız. 3-5 dakika kadar kısa bir sürede kesi, dikiş veya pansuman ihtiyacı duymadan tedavi imkanı sunuyoruz.

Fiyatlandırma Tüm Şubelerimizde Geçerlidir
1cm’den büyük nasırların kesin ücreti muayene ile belirlenebileceği gibi sanal muayene uygulaması ile fotoğraf göndermeniz dahilinde online olarakta yapılabilmektedir. Her ne şekilde olursa olsun verilen ücret IDEA Kliniklerinin 6’sında da geçerlidir.

Radyo Frekans Yöntemi Uygulamaktayız
Yazımızın akışında da belirttiğimiz üzere nasır tedavisinde radyo frekans yöntemi uygulamaktayız. Vakıanın durumuna ve hastanın talebine göre ameliyat ile de nasır alabiliyoruz. Tedavinizi yaparken bögesel uyuşturma yapıyoruz. Tedavi de esas olan önemli husus nidus ismi verilmekte olan nasır kökünün çıkarılmasıdır. Uyguladığımız yöntem radyo frekans veya ameliyatta olsa bizler nasır kökünün tamamen çıkarıldığından emin oluyoruz. Bant, kalem veya ponza taşı ile uygulanan tedavilerde köke müdahale edilemediği için nasır sorunu büyük olasılıkla tekrar etmektedir. Fakat kökü ile birlikte alındığında tekrar etme olasılığı oldukça düşüktür. Nasırın meydana gelmesinde rol oynayan faktör tekrarlanırsa nasır oluşma ihtimali söz konusu olabilmektedir.

IDEA Klinik Şubeleri
İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de tedavi olabileceğiniz İdea Klinik şubeleri ve iletişim bilgileri
Bakırköy: 0212 572 72 65 veya 0542 621 0888 Op Dr Seher Şirin Op.Dr.Atilla KAYA
İzmir: 0542 295 52 54 veya 0232 4221006 Op.Dr.Demet AĞRAS
Ankara: 0532 350 2587 veya 0312 431 75 47 Op.Dr.Adil ALTINSOY
Kadıköy: 0542 231 2823 veya 0216 357 00 02
Şişli: 0532 463 9682 veya 0212 246 10 04 Op.Dr.Nizam KURTDERE
Bursa: 0532 152 26 75 veya 0224 2491006 Op.Dr.Ergun AYGÖREN

Buradaki cep telefonlarından whatsappla fotoğraf göndererek net tedavi ücreti alabilirsiniz.
Sanal muayeneyle ücretlendirme linki http://www.ideaklinik.com/sanal-muayene.html
Tedaviye karar verdiğinizde online randevu alabilirsiniz: http://www.ideaklinik.com/online-randevu

Ayak Tabanı Siğili
Nasırla çok karıştırılmaktadır, nasırdan en önemli farkı bulaşıcı olmasıdır, kişinin kendinden kendine ve aynı evi yaşadığı kişilere bulaştırmaya devam eder. Bulaşıcı olduğu için bir an  önce  tedavi edilmesi gerekir. Görsel olarak nasırlar düz yüzeyli görünürken siğiller pütürlü bir görünür, siğil genellikle çok sayıdadır.

Ayak Tabanı Siğili Tedavi Fiyatı
Tedavisi ve ücreti nasırda olduğu gibidir. İlk siğil 1000 eklenen her siğil 500 TL, SGK sı olanlar bu ücretlerin yarısı uygulanır.

2 Soru / Cevap

  1. Radyo frekansı ile tedavi sonucu parmak hassasiyeti ve sürekli ağrı yaşadığını belirten birinin yorumunu okumuştum. Bu konuyla ilgili ne diyorsunuz? Riskli bir yöntem mi? Kalıcı hasar mı bırakıyor yoksa?

    1. Ayakkabı tarzını uygun seçmediyse hassasiyet olabilir. Yada tam iyileşme gerçekleşmediyse. Fakat RF ye bağlı böyle bir durum sözkonusu değil, çünkü diğer yöntemlerle kıyaslandığında zaman en az doku hasarı RF de olur ve iyileşmeye en hızlı bu yöntemdedir.
      Öp. Dr. Adil Altınsoy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz*

yeni