Home / Nasır Hakkında Bilinmeyenler / Nasır Tedavisi Yapan Merkezler

Nasır Tedavisi Yapan Merkezler

Nasır, tüm vücutta ortaya çıkabilecek sorunlardan olduğu gibi en fazla el ve ayaklarda kaşılaşılan bir cilt problemidir.

Meydana gelmesinde rol oynayan sebep sürtünmedir. Örneğin ayağa küçük veya büyük gelen bir ayakkabı ile yüründüğünde ayağın sürekli ayakkabının içinde bir noktaya sürtünmesi doğrultusunda vücut savunma mekanizması burada bir problem olduğunu algılar ve koruma amacıyla cildin kalınlaşmasını sağlar. Sistem burada yanlış bir savunma gerçekleştirdiği için sürtünme ile meydana gelecek tahrişten çok daha ileri ve zor bir vaka oluşumuna yol açar.

nasır tedavisi yapan merkezler

Bahçe, tarla, inşaat ya da benzeri işlerle uğraşıp kürek, balta ve benzeri araçları sürekli kullanan insanların ellerinde de sürtünme meydana geldiğinden nasır şikayeti ortaya çıkabilir.

Bu verilen örnekler nasırın neden ve hangi sebepler doğrultusunda ortaya çıktığı hakkında bilgi vermiştir.

Nasır Oluşumu Nasıl Önlenir?

Bu problem vücudun her hangi bir yerinin sürtünmesi ile ortaya çıkıyorsa, bu sürtünmenin önüne geçmek nasırında oluşmasına engel olacaktır. Örneğin ayağınızda nasır meydana geliyorsa ne küçük ne de büyük numaralı ayakkabı tercih etmek yerine ayağınıza tam oturan bir ayakkabı tercih etmeniz avantaj sağlayacaktır. Bunun yanı sıra birden fazla ayakkabıya sahip olabilir her gün sırayla değiştirerek kullanabilirsiniz.

Eğer ellerinizde nasır oluşacak tarzda bir iş yapıyorsanız mümkünse eldiven kullanabilirsiniz. Bu eldivenin içerisinde kullandığınız alet ile elinizin direk olarak temasını kesecek sünger tarzı bir malzeme bulunması nasırın önüne geçilmesinde büyük rol oynayacaktır.

nasır tedavisi

Nasır Nasıl Yok Edilir?

Başlangıç aşamasında ki çoğu nasır evde uygulanabilecek tedaviler ile yok edilebilir. Fakat kronikleşmiş ve kök salmış olan nasır vakaları ne yazık ki kendi imkanlarınızla uygulayacağınız yöntemler ile ortadan kaybolmayabilir. Bu nun için mutlaka bir merkeze başvurarak cerrahi yöntemler ile tedavi olmanız gerekmektedir.

Evde deneyebileceğiniz tedavi yöntemlerine https://www.nasirtedavi.com/evde-bitkisel-nasir-tedavisi/ bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nasır Tedavisi Yapan Hastaneler

Nasır tedavisinde kullanılmakta olan bir çok yöntem vardır. Fakat günümüzde teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler ile 3-5 dakika kadar kısa bir süre içinde tedavisi mümkündür. Biz kliniklerimizde nasır tedavisi için radyo frekans yöntemi uygulamaktayız. Radyo frekans ile nasır tedavisi videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Radyo frekans ile yapılan tedavi çok kısa sürede gerçekleştirilir, herhangi bir kesi ya da dikişe gerek duyulmaz. Hasta istirahate gerek duymaksızın iş, özel ve sosyal hayatına akıcı bir şekilde devam edebilir.

Nasır kökü ile birlikte alındığından dolayı tekrarlaması zordur. Fakat yukarıda anlattığımız şekilde tedbir alınmaz ve aynı ihmalkarlıklara devam edilirse yeni bir vaka ile karşı karşıya kalınabilir.

IDEA Klinikleri Nasır Tedavisi Yapmaktadır
İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa da bulunan IDEA Klinik toplam 7 şubesi ile bir çok sağlık probleminin tedavisini gerçekleştirmektedir. Her şubesinde tecrübeli Genel cerrahi uzmanları bulunan kliniklerimizde radyo frekans ile 3 dakikada nasır tedavisi yapılabilmektedir.

Yazar: Op. Dr. Ergun AYGÖREN

Gülhane Askeri Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Ergun AYGÖREN 1982 yılından bu yana genel cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Kıl dönmesi, hemoroid ve anal fissür gibi makat hastalıkları yanı sıra nasır, siğil ve ben tedavileri uygulamaktadır.
iletişim
WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz