online randevu tedavi ücretleri

Nasıra Ne İyi Gelir?

Nasır, cildin sürtünmeye ve baskıya maruz kalması ile ortaya çıkan bir cilt problemidir. Sürtünmeye ve baskıya maruz kaldığında vücut bunu fark ederek cildin kalınlaşmasını isterken yanlış gelişir ve nasır sorunu ortaya çıkar. Daha çok ayak ve el parmaklarında meydana gelerek hem kötü görüntü hem de acı ve ağrı gibi şikayetlere yol açmaktadır.

Eğer nasır henüz yeni ve başlangıç aşamasındaysa sürtünmeleri engelleyerek şikayetlerinizi uzaklaştırabilir ve nasırın geçmesine yardımcı olabilirsiniz. Örneğin nasır ayağınızdaysa ve oluşumunda rol oynayan sebep kullandığınız ayakkabıysa ayakkabınızda problem var demektir. Ayakkabınız ayağınıza tam oturmuyor büyük ya da küçük geliyorsa sürtünmeler kaçınılmazdır. Dolayısıyla tam oturan ayakkabıda sürtünme ve baskı söz konusu olmayacağı için sorun olmayacaktır.

Nasırın Oluşum Nedenleri
– Ellerin çok çalışması ve sürtünmeye maruz kalması
– Ayakkabıların tam oturmaması. Büyük ya da küçük gelmesi.
– Yalın ayak dolaşmak
– Ayakların baskı ve sürtünmeye maruz kaldığı diğer durumlar.

Nasır Belirtileri
– Derinin kalınlaşması
– El ve ayaklarda kemik çıkıntıları
– Sarı, kahverengi veya kırmızı renk alan deri
– Hassasiyet ve ağrı
– Acı ve zonklama hissi

Nasırın Tedavisi
Nasırın meydana gelmesinde rol oynayan faktörler başlangıç aşamasında önlenirse nasır muhtemelen kendiliğinden gerileyerek kaybolabilir. Fakat ilerleyip kronik bir hal aldıysa en net tedavi yolu cerrahi şekilde yapılan tedavilerdir. Nasırın tamamen yok olması için köküyle beraber alınması gerekir. Aksi taktirde siz evde uygulayacağınız yöntemleri uyguladığınızda düzeldiğini düşünseniz de tekrarlaması an meselesidir. Dolayısıyla kronik bir durumda değilse önlem alabilir ve aşağıda belirttiğimiz yöntemlerle evde tedavi edebilirsiniz.

Epsom Tuzu
Sıcak su eşliğinde epsom tuzu kullanılarak nasırın ıslatılması halinde sertleşen ve kalınlaşan nasır yumuşayabilir. Ayrıca bu yöntem sayesinde nasır enfeksiyonlara karşı korunabileceği gibi sert kısmın kazınmasına da yardımcı olacaktır.

Uygulaması: Ayağınızın girebileceği büyüklükte bir kap (leğen olabilir) sıcak su ile doldurulur ve içine bir avuç kadar epsom tuzu katılır. Karıştırdıktan sonra nasırın olduğu el veya ayak bu suyun içine sokularak 10 dakika bekletilir. 10 dakika sonrasında ponza taşı ile nasırlı bölge ovulur. Bölge bu şekilde temizlendikten sonra çıkarılıp kurutulur. Losyon sürerek işlem sonlandırılır. Vak’a tamamen düzelene kadar her gün bu işlem tekrar ettirilir.

Elma Sirkesi
Asit içerikli bir ürün olan elma sirkesi nasırın tedavisinde uygulanan doğal bir yoldur. Fakat dikkat edilmesi gerekir. Çünkü yakıcı özelliği olan elma sirkesi yanlış kullanılırsa el veya ayağınızı yakarak çok daha kötü bir hale sokabilir.

Uygulaması: Bir pamuğa elma sirkesi damlatarak gece yatmadan önce nasırın üzerine tampon yapın. Bu şekilde sabaha kadar bekletin. Sabah uyandığınızda ponza taşı ile ovun. Sonrasında zeytinyağı veya hindistan cevizi yağı ile nemlendirin. Tamamen yok olana kadar her gün tekrarlayın.

Karbonat
Karbonat içeriğinde yer alan kristal formları, kalınlaşan derinin pul pul bir şekilde dökülmesine olanak sağlamaktadır.

Uygulaması: Nasır oluşan ayak veya elinizin sığabileceği büyüklükte ki kabın içine sıcak su doldurun ve içine 3 çorba kaşığı kadar karbonat ekleyin. Hazırladığınız bu suyun içinde 10 dakika kadar beklettikten sonra çıkarın ve yumuşayan deriyi ponza taşı ile ovun. Pembeleştiğinde bırakın ve losyon ya da nemlendirici sürün. Tamamen düzelinceye kadar her gün devam ettirebilirsiniz.

Aspirin
Aspirin hem nasır kaynaklı oluşan acı ile ağrıları dindirir hem de sertleşen derinin yumuşamasını sağlar.

Uygulaması: 5-6 adet aspirini ezerek toz haline getirin. Bir kaba koyun ve içine yarım tatlı kaşığı limon suyu ve çeyrek tatlı kaşığıda hazırladığınız aspirinli sudan koyarak karıştırın. Hazırladığınız bu son karşımı nasırlı bölgeleye uygulayın. Plastik bir poşet ile örtün. Sıcak bir havlu ile de sararak 10 dakika bekletin. Süre dolduğunda yıkayın ve ponza taşı ile ovun. Tamamen kaybolana kadar devam ettirin.

Limon
Limon da tıpkı elma sirkesinde olduğu gibi asit içeren bir meyvedir ve nasırların tedavisinde oldukça etkili olabilir.

Uygulaması: Limondan küçük bir parça kesin ve nasırı bu böldüğünüz parça ile ovun. Sonrasında limonu nasırın üzerine yerleştirerek bandajlayın. Gece yatarken yapacağınız bu işlemi sabaha kadar bekletin ve sabah kalktığınızda limonu değiştirin. Nasır yok olana kadar bu işlemi tekrar ettirebilir ve bu doğal yöntemle nasırın yarattığı şikayetleri azaltabilirsiniz.

11 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. merhaba serçe parmağımda nasır var eskiden acımıyordu şuan acıyor nasır bandı kullandım ama faydasını görmedim aldırsam tekrar çıkar mı ?

  1. Genel Cerrahi Uzm Op Dr Seher ŞİRİN

   Pınar; Merhaba
   Nasırınızı Aldırdıktan sonra önerilerimizi yaparsanız çıkmaz. Fakat ayağınızı sıkan ayakkabıları giyerseniz tekrarlayabilir. Bunun için öncelikle muayene olmanız gerekir. Tedavilerimiz günlük yaşantınızı engellemez. Karar verirseniz 212 572 72 66 bu numaramızı arayabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 2. Ayak serçe parmağımın sağ yanı dış yüzeyde çapı 1 cm yi geçmeyen nasır var aldımak istiyorum ücret konusunda ve müdahele sonrası hakkında bilği almak istiyorum?
  Op. Dr. Nizam Kurtdere
  SGK nız yoksa 500TL, SGK nız varsa 250 TL ödersiniz. Radyo frekansla alırız, birkaç gün nasrın olduğu dönemdeki kadar ağrı olur ama sosyal yaşamıonıza dönmenize engel olmaz.

 3. hocam merhaba 2 ayağımda da nasır var aldırmak istiyorum nasıl bir yöntemle alıyorsunuz ?

  1. admin

   Merhaba;
   Ameliyatsız radyofrekans yöntemi ile 5 10 dakika içerisinde uyuşturarak tedavinizi gün içerisinde yapıyoruz. İş kaybı yaşamaz, yüreyebilirsiniz. Detaylı bilgi için 212 572 72 66 numaramız ile iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 4. nasioluo

  Tedavi ücretleri nelerdir

  1. admin

   nasır tedavisi ücretlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.https://www.nasirtedavi.com/nasir-tedavi-ucretleri/
   Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Necati

  Ayağımda yokken birden sadece sol ayağımda beş altı tane birden çıktı buna ne yapmam lazım

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. dilek

  Merhaba ayağımın altında nasır oluştu nasır bandı ile yok etmeye çalıştım ancak çok derinleştiği içim tamamen gitmedi tekrarladı ve büyüdü şuan çok rahatsız ediyor ne yapmalaıyım.

  1. admin

   RF ile tedavi edebiliriz.RF de çevre doku hasarı az olduğğundan iyileşme diğer yöntemlere göre daha hızlı olur
   Op.Dr.Adil Altınsoy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Nasır Nasıl Geçer - Tedavisi Nasıl Yapılır? © 2017