online randevu online randevu tedavi fiyatları

Nasırdan Tamamen Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

Nasır geçmişte ve günümüzde insanlara ciddi rahatsızlık veren bir cilt problemi olmuştur. Bazı insanların nasırları çok küçük olup ciddi sıkıntı yaratmazken, bazıları ciddi boyutlarda olup aşırı acı ve ağrı gibi şikayetlere maruz bırakabilir.

Küçük nasır vak’aları için piyasada bulunan nasır kalemi ya da nasır bantları gibi tedavi araçları işe yarayarak nasırın yok olmasını sağlayabilirken bu yöntemler maalesef kronikleşmiş ve köklenmiş nasır vak’alarında hiç bir işe yaramamaktadır.

Ciddi büyüklükte nasırı olup, aşırı şikayetlere neden olan kişiler denedikleri tüm formüllere rağmen herhangi bir yanıt alamadıkları için internete, çevrelerine veya uzmanlara “nasırdan tamamen kurtulmak için ne yapılmalı?” şeklinde soru yöneltmektedir.

Uzmanlar bu konuda tıpkı yukarıda da özetlediğimiz gibi küçük ve köklü olmayan nasırların bant, kalem veya benzeri araçlarla tedavisinin mümkün olduğunu fakat büyük ve derin vak’aların mutlaka cerrahi yöntemlerle tedavi edilmesi gerektiğini belirtmektedir. Nasırın altında bulunan kök bir vida olarak düşünülebilir. Bu nasırın kökü cilt içinde ileri doğru uzamakta ve tedavi esnasında nasırın bu kökle beraber çıkarılması gerekmektedir. Kök alınmadığı taktirde nasır tekrar türeyecek ve verdiği rahatsızlığa tüm hızıyla devam edecektir. Günümüz teknolojisinde ameliyatsız Radyo frekans yöntemiyle 3-4 dakika kadar kısa bir sürede tedavisi mümkün olan bu sorun için ayrıca narkoz, istirahat, hastane de yatma gibi çeşitli dezavantajlara da maruz kalınması gerekmemektedir.

Radyo Frekans Yöntemiyle Nasır Tedavisi Videosu

Yeni Oluşmaya Başlayan Nasır Kendiliğinden Düzelebilir
Nasır vak’ası henüz yeni oluşmaya başladıysa alınacak önlemler ve dikkat edilecek faktörlerle kendiliğinden düzelerek kaybolabilir. Bu doğrultuda ayak nasırı için yapılması gereken ilk iş ayakkabı değişikliğine gidilmesidir. Ayağınızda nasır problemi var olduğunda tercih ettiğiniz ayakkabıda sorun var anlamını taşır. Ayağınız bu ayakkabıya ya büyük ya da küçük geliyor ve her adım atışınızda ayağınızın özellikle parmak civarı sürtünmeye maruz kalıyordur.

Sürtünme doğrultusunda vücut burada sorun olduğu sinyallerini alarak cildin kalınlaşmasını sağlar ve bu tarzda önlem alır. Aslında savunmak isterken ıstırap olacak şekilde oluşum içine girer. Ayakkabınızı değiştirerek ayağınıza tam oturan ayakkabı tercih etmelisiniz. Hatta kundura giyiyorsanız spor ayakkabı tercih edebilir, spor ayakkabı giyiyorsanız kundura ya da farklı bir tarz deneyebilirsiniz. Uzmanlar 2-3 çift ayakkabıya sahip olunup her gün ya da iki günde bir farklı ayakkabı giyilmesinin de olumlu olacağı yönünde bilgi vermektedir. Ayrıca ayakkabı içine konacak nasır silikonu ile de önlem almanız mümkündür.

Bu değişikliklere giderek nasır kalemi veya bandı da kullanarak gereken önlemleri almış olursunuz. Eğer sizin nasırınız henüz yeni ise dikkat ettiğiniz taktirde büyümesini engelleyerek, kendiliğinden kaybolma ihtimalini yükseltebilirsiniz.

13 Soru / Cevap

 1. mrb benim ayagımda kücük yaslardan beri nasırlar var bugune kadar ilaç doğal krem kesici alet gibi bir cok sey denedim bazılar kısa bazıları biraz uzun vadede etkili oldu ama hiç kesin çözüme ulasamadım bunun için ne yapmalıyım

  1. Kayan; Merhaba
   Öncelikle muayene olmanız gerekir. Muayenelerimiz ücresizdir. Tedavilerimizi Radyofrekans yöntemleriyle yapmaktayız. Dikiş atmak gerekmez. Günlük yaşantınızı etkilemez. Karar verirseniz 212 572 72 66 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

  2. merhaba 7 yaşında ki oğlumun ayağında 2 adet nasır vardı cerrahi müdahaleye tam gidecekken bir dostun önerisi bitkisel ürün sayesinde acısız ve ağrısız 25 günde tamamen yok oldu yardımcı olmak isterim. görmek isterseniz resim atabilirim ahmetgamzesk8@gmail.com

   1. Merhaba; 542 621 08 88 numaramızdan görüntü atarsanız değerlendirelim. Geçmiş olsun

 2. hocam merhaba küçük bir nasırım vardı sonradan geçti ama yine aynı yerden bi nasır çıktı nasır bandı kullansam geçer mi ?

  1. Merhaba;
   Nasıe bandını deneyebilirsiniz, Geçebilir. Eğer geçmez ise tedavi olabilirsiniz. 212 572 72 66 ile iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 3. hocam ayak tabanımda 4 adet siğil var. tedavi şekli nasır gibi mi . fiyat öğrenebilir miyim
  Op Dr Adil Altınsoy
  Evet taban siğilleri tedavi ücreti nasır gibi oluyor.

 4. Merhaba Hocam
  Sağ ayağımın serçe parmağında sol ayağımın ise yanında büyük nasır vardı. Lazer ile 1 hafta önce onları aldırdım. Sağ ayağımda ki geçmeye başladı artık ağrımıyor acımıyor ama sol ayağımda ki özellikle akşamları çok ağrı yapıyor acaba mikrop kapmış olabilir mi? Yoksa tam ayağımın destek yerinde olduğu için mi ağrı yapıyor?

  1. Musa ; Merhaba
   şikayetleriniz için tedavi olduğunuz doktorunuzun kontrolü altında kalınız geçmiş olsun

 5. Merhaba,2 aydir sol ayagimin altinda isaretle orta parmagin asagisinda nasirim var. 2 kere nasir bantiyla yumusatip cikarmaya calistim ama beceremedim. sanirim suanda iltihap topladi, bastirinca cok aciyor ve bacagimda baldirima vuruyor agrisi. Ozellikle sabahlari ciplak ayakla zor basiyorum yere. Size resmini atabilirmiyim? Degerlendirip tedavi icin haberlesebilir miyiz?

 6. İyi çalışmalar, sol ayağımın 4. parmağında nasır olduğunu düşündüğüm bir oluşum var. 3-4 aydır çok fazla ağrı yapıyor. ayakkabı değişikliği fayda etmiyor, ne tür ayakkabı kullanırsam kullanayım ayakkabı giymek bir eziyet olmaya başladı benim için. bir fotoğraf atsam değerlendirebilir misiniz.Şimdiden teşekkür ederim.

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz*

yeni